Skip to content Skip to footer

Genel Cerrahi Uzmanı

Doç. Dr. Fatih Levent Balcı Kimdir?

T

ıp eğitimimi 1995-2002 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp fakültesinde aldım. 2002 yılında yapılan TUS sınavı sonucuna göre İstanbul Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne genel cerrahi assistanı olarak atandım. 2008 yılında Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini ve uzmanlık tezi olarak “Kasık Fıtıklarında Kugel Tekniğiyle Total Ekstraperitoneal (TEP) laparoskopik yaklaşımın karşılaştırılması” başlıklı tezini tamamlayarak genel cerrahi uzmanı oldum. 2008-2010 yılları arasında Ankara Şereflikoçhisar Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetimi tamamlayarak, 2010 yılında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne uzman doktor olarak atandım.2011’de Ankara’da planladığım çalışmayla Los Angeles’ta kazandığım Susan Love Research Grant’ı üzerine University of Pittsburgh’a davet edildim ve Magee-Womens Hospital, University of Pittsburgh, USA’de faculty research fellow, MD olarak 2012 ye kadar calıştım.

Haziran 2012’de Meme Cerrahisi Bölümü, NewYork Presbyterian Hospital, Columbia Universitesi’ne postdoctoral research scientist, MD olarak transfer oldum. 2014 yılına kadar Columbia Universitesi’nde Faculty araştırma görevlisi olarak çalıştım ve Adjunct Assistant Professor olarak 2019 yılına kadar Columbia Universitesi’nde fahri research görevimi sürdürdüm.

Kasım 2014’ten itibaren Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi Genel Cerrahi ABD’ na Yardımcı Doçent olarak atandım (Haziran 2015) ve meme/endokrin cerrahı olarak görev yaptım. Mart 2019’da Medipol Üniversitesi Genel Cerrahisi Meme/Endokrin Kliniği’ ne Yardımcı Doçent olarak atandım. Nisan 2020’ de Genel Cerrahi Doçenti oldum. Bir süre Vital Fulya Plaza’da özel kliniğimde Meme/tiroit cerrahı olarak çalıştım. Eylül 2020’den itibaren tam zamanlı Staf Doçent Doktor olarak Memorial Şişli Hastanesi’nde Genel Cerrahi ABD Meme/Endokrin Kliniği’nde hastalarımı karşılamaktayım.

Kısaca;

Doç. Dr. Fatih Levent BALCI Memorial Şişli Hastanesi'nde genel cerrahi uzmanı olarak görev yapmakta olup; meme kanseri, tiroid kanseri üzerine başarılı çalışmalar yapmaktadır.

Address: Kaptan Paşa, Kaptan Paşa Mah. Piyale Paşa Bulv, Okmeydanı Cd. No: 4, 34384 Şişli/İstanbul

İletişim Formu

  Adres

  Memorial Şişli Hastanesi, Piyalepaşa Blv., 34385 Şişli/İstanbul

  İnfo@fatihleventbalci.com

  Sosyal Medya
  Abone Olun

  Tüm Hakları Saklıdır. – Yazılım – Uygulama: Alper Tunga Akkuş

  Translate »